MPPT ветер Соларната хибриден контролор WWS50A-48 / -96 / -120 / -220 / -240 - Кина Ningbo Хаити холдинг група
Ние им помагаме на светот расте од 1983 година

MPPT ветер Соларната хибриден контролор WWS50A-48 / -96 / -120 / -220 / -240

Краток опис:

MPPT ветер Соларната хибриден контролор WWS50A-48 / -96 / -120 / -220 / -240 MPPT ветрот / соларна хибридни контролер се користи за контрола на енергијата на ветерот ја полни батеријата под постојан напон. Покрај тоа, таа вклучува контрола на соларни полнење, што го прави добар за ветрова / соларна апликации хибрид. Карактеристики: 1 ниско задолжени напон функција MPPT: Да се ​​подобри традиционалните контролер е недоволна, што е само кога вентилаторот или напон соларен панел е повисок од напонот на батеријата може да биде charging.Now системот ...


 • ФОБ Цена: US $25- 5000 / Piece
 • Мин.нарачката Кол: 1 Piece/Pieces
 • Набавка Способност: 1000-5000Piece/Pieces per Month
 • Порт: Ningbo / Шангај
 • Начин на плаќање: L/C,T/T, Western Union, Paypal
 • детали за производот

  параметри

  Превземи

  Тагови производ

  adsfas

  MPPT ветер Соларната хибриден контролор WWS50A-48 / -96 / -120 / -220 / -240

  MPPT ветрот / соларна хибридни контролер се користи за контрола на енергијата на ветерот ја полни батеријата под постојан напон. Покрај тоа, таа вклучува контрола на соларни полнење, што го прави добар за ветрова / соларна апликации хибрид.

  карактеристики:

  1 Нисконапонски полнење функција  MPPT :Да се подобри традиционалните контролер е недоволна, што е само кога вентилаторот или напон соларен панел е повисок од напонот на батеријата може да биде charging.Now системот може да биде полнење од ниска voltage.If корисниците избра комуникација функција, тие може да се постави на напон за полнење преку софтверот.

  2 комуникација функција: да ги избра RS232 комуникациски интерфејс, Обезбедување на далечински мониторинг софтвер заедно со инсталирање на мониторинг controller.After софтвер, корисниците може да се провери и да го поставите параметри преку софтверот. Во исто време, корисниците може да се стави на параметри кои се евидентирани во процесот на функционирање на системот во Excel да се спаси.

  3 далечински систем за контрола: Корисниците можат да го избира GPRS безжична комуникација функцијата Wi-Fi, сериска комуникација сервер system.Users можат да го контролираат некои системи преку еден компјутер во исто време.


 • Претходно:
 • Следно:

 • модел

  WWS50A-48

  WWS50A-96

  WWS50A-120

  WWS50A-220

  WWS50A-240

  Отценети ветер турбината Максимална моќност

  5000W

  Отценети соларна енергија

  1500W

  Номинална напон на батеријата

  48V

  96V

  120V

  220V

  240V

  Батерија спектар полнач напон

  0-56V

  0-112V

  0-140V

  0-252V

  0-280V

  Отценети ветер турбината максимална влезна струја

  200A

  100A

  80а

  40A

  40A

  Ветер турбината Максимална влезна моќност

  10000W

  Бриши напон ( фабриката стандардно )

  56V

  112 V

  140V

  252 V

  280 V

  Бриши Тековни ( фабриката стандардно )

  90А

  72а

  36A

  18А

  18А

  PV Максимална Струја на полнење

  30A

  20A

  10A

  10A

  10A

  компензација на температура

  -5mv / ℃ / 2V ( Заштита од празнење , над-напон празнење закрепнување , бриши надомест напон )

  бриши режим

  PWM

  Покажи

  LCD

  Покажи параметри

  Напон на батеријата , ветер турбината напон , PV напон , ветер турбината Тековна , PV Тековна , ветер турбината на енергија , PV моќ , под напон , краток спој , Night.Etc

  Опсег на работна температура и влажност

  -20 ~ + 55 ℃ / 35 ~ 85% RH ( без кондензација )

  режим на заштита

  Соларни ќелии обратна полнење , соларни ќелии анти-обратна , батеријата над задолжен , батеријата над-празнење , батеријата анти-обратна , над оптоварување , оптоварување краток спој , осветлување , турбина на ветер тековната ограничување, турбина на ветер автоматска кочница и рачна сопирачка.

  Со цел да им дадеме на нашите клиенти подобро да им служи,  ние може да се прилагоди и параметрите за конфигурација во согласност со барањето на клиентот
  • 
   WhatsApp Online Chat !