Станбени турбина на ветер 5KW - Кина Ningbo Хаити холдинг група
Ние им помагаме на светот расте од 1983 година

Станбени турбина на ветер 5KW

Краток опис:

The SW 5.0-5kw wind turbine generator is an equipment to convert wind energy into electric power which is changed into storage battery group. It can be widely used in rich wind areas but without normal energy supply from any power system .It is capable of providing power for lighting, TV, telecommunication equipment and so on. Generator Connect the out going cables to the terminals at the bottom of the generator, and elicit the cable from outlet of the bottom of the tower. Blades and HUB A) ...


 • ФОБ Цена: US $25- 5000 / Piece
 • Мин.нарачката Кол: 1 Piece/Pieces
 • Набавка Способност: 1000-5000Piece/Pieces per Month
 • Порт: Ningbo / Шангај
 • Начин на плаќање: L/C,T/T, Western Union, Paypal
 • детали за производот

  Главен Параметар

  Превземи

  Тагови производ

  SW 5.0-5kw генератор на ветер турбината е опрема за претворање на енергијата на ветерот во електрична енергија која се менува во групата акумулатор. Тоа може да биде широко се користат во богатите области, но без ветер нормално снабдување со енергија од било ЕЕС .Тоа е способен за обезбедување на енергија за осветлување, ТВ, телекомуникациска опрема и така натаму.

  Генератор

  Поврзете се случува надвор проводници на клемите на дното на генератор, и извличам на кабелот од штекер на дното на кулата.

  W {{KWDF 6NG) 9} $ SJQA] GQ6B

  Ножеви и HUB

  А) Инсталирање на сечила на центар и да се направи 3 парчиња М8 * 25 завртки затегнуваше.
  Б) Стави центар излез вратило и направи M16 орев зацврсти, во исто време се претвори во лопати стрелките на часовникот до центар се поврзете на цврста вратило.

  3]% 0Y3V {) 8VN1 $ LCC`E3J} 5

  апликација

  ZX_ETW [5P4Y2TKN% {[} C () G

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  пакет

  ) JI0} [] {8SMRXUU2} ALL1HI

   

    O% I1EXV3} GW [1 @ I5GS_} FMK

   

  системот вклучува

  1. PV Array: Голем број на PV панели поврзани во серија и / или паралелно давање на излез DC од зрачење инцидентот. Ориентација и навалување на овие панели се важни параметри дизајн, како и засенчување од околните опструкции.
  2. турбини на ветер: Ова е инсталиран на врвот на една висока кула, собира кинетичката енергија од ветер и ја претвора во електрична енергија која е компатибилна со електричниот систем на домот.
  3. хибриден контролор: контрола на батерија банка полнење и празнење разумни и безбедност.
  4. Банката на батеријата: може да биде една батерија или повеќе батерии поврзани заедно за да се создаде основа еден голем батерија на потребниот напон и засилувач-час капацитет. На некој начин, конфигурација на батеријата и капацитет се најважната одлука електрична енергија да се направи, и мудар избор може да гарантира стабилно снабдување на електрична енергија, како и систем кој е едноставен за ракување и одржување.
  5. Инвертер: А моќ конвертор кој свртува на DC моќност од панели во струја.
  6. Носивост: Ставови за мрежа поврзани уреди во зградата кои се хранат од инвертер (AC товари), или од банка ја батеријата (DC товари).

  Индустриски турбина на ветер 10kW2562


 • Претходно:
 • Следно:

 • дијаметар на роторот: 5.0 m
  Ножеви количина: 3бр
  насока: секогаш против ветерот
  Ножеви материјал: Стаклени влакна засилен пластика
  Номинална излезна моќност: 5 kw, 5000W
  Максимална моќност: 9500W
  Работен напон: DC48 / 96/120/240 / 500V, AC220V / 380V
  Годишниот просек на производство на електрична енергија: 11315KWH (во стапката 5m / s брзина на ветер)
  брзина работи ветер: 3-25m / ови
  Почетна брзина на ветер: 2.5m / s
  Номинален број на вртежи на ветер: 10.0m / ови( 22.3mph )
  Бура-стојат: до 50m / s
  Макс ротираат брзина: 240r / min
  Ветер тип турбината: Три-фаза, ПМГ Алтернатор
  Работна температура: од -40 до +60 C
  Блејд височината контрола фиксна теренот
  Заштита на брзината Авто-furl
  за регулација на број на вртежи: Yawing и електрични прекинувач магнет
  Стоп Методи Прирачник за сопирање + хидраулични кочници
  менувач: Никој, директен погон
  Батеријата време целосно полнење: околу 8 часа

  моќ крива

  ДТ (Е ((~ 5IY8) SG`SJ77 ~ ЈПП

   

   

   

   

   

   

   

   

  Структура

  )) DB7G7F) B0J`IUNXGO5IN1

 • 
  WhatsApp Online Chat !